Поради

Як замінити термопасту в ноутбуці, щоб врятувати його від перегріву

Після 3-4 років роботи ноутбук починає сильніше грітися та створює додаткове навантаження на роботу процесора. Тому знижується його продуктивність. Причина — висохла термоізоляція, яку необхідно замінити. У статті розглянемо, як змінити термопасту на ноутбуці.

Для чого потрібно міняти термопасту в ноутбуці

Термопаста — речовина, розташована між системою охолодження та поверхнею кристала CPU. Вона рівномірно заповнює нерівності на обох поверхнях і є посередником між CPU та охолодженням. Заповнюючи порожнечі між ними, така речовина виключає появу повітряних подушок.

Згодом ізоляційний шар висихає та тріскається. Відбувається порушення відведення тепла. Процесор починає грітися сильніше, знижується тактова частота, падає продуктивність. Це сигнал про те, що настав час замінити термопасту на ноутбуці.

Як часто міняти термопасту на ноутбуці

Якщо ноутбуку 2-3 роки, турбуватися нема чого. Властивості, що ізолюють, не підведуть. На пристроях, що працюють понад три роки, потрібно міняти термопасту.

Важливо! Якщо пристрій почав шуміти, сильніше грітися і його продуктивність впала — настав час міняти термопасту на ноутбуці.

Для не ігрового ноутбука використовують пасту теплопровідністю чотири-шість Вт/(м·K), що означає ват на сантиметр-кельвін. Для продуктивних пристроїв має бути теплопровідність понад 6 Вт/(м·K)

Як наносити термопасту

Зручно, якщо речовина у шприці. Він герметичний і дозує пропорції, що видавлюються на поверхню CPU. Щоб нанести термопасту, ноутбук доведеться розібрати.

  1. Спочатку знімають кришку корпусу, від’єднавши шлейф клавіатури.
  2. Наступним кроком позбавляються від охолодження, стирають стару пасту з CPU та системи охолодження. Очищають від залишків серветкою або ватяними паличками.

При видаленні використовують спирт, тому що наносити свіжий шар необхідно на знежирену поверхню. Тоді вона повністю заповнить усі мікротріщини.

Видаливши стару пасту, на поверхню CPU, наносять краплю нової. Її розподіляють тонким шаром по поверхні CPU шпателем, що йде в комплекті. Якщо його немає, використовують будь-яку пластикову картку, попередньо переконавшись, що її краї рівні. Інакше можна пошкодити поверхню процесора. Складання корпусу системи охолодження відбувається у зворотному порядку. Якщо пасти завдано багато, вона вийде за межі кристала CPU. У такому разі її акуратно видаляють паперовою серветкою.

2 кроки, як наносити термопасту в ноутбуці правильно

  1. Поступово.
  2. На поверхні кристала малюють хрест (Х). При такому нанесенні речовина розтечеться від тиску, що надається системою охолодження.

Важливо! Гвинти кріплення системи охолодження закручують по діагоналі. Декілька обертів одного болта, а потім іншого тоді термопаста розподіляється помірно.

Відеокарта

У ноутбуках графічний адаптер інтегрується в процесор чи розташований як зовнішній модуль, що оснащений власною системою охолодження (дискретний графічний адаптер). Заміна термопасти відбувається як у способі, розглянутому вище.

Підсумки

Ми розглянули, для чого потрібно міняти термопасту у ноутбуці. Навіть якщо вона не змінювалася понад чотири роки, це не означає, що пристрій вийде з ладу. Ноутбук може працювати навіть з пастою, що втратила свої властивості, але при сильному навантаженні на CPU може відбутися його перегрів. З іншого боку, що нижча температура процесора, то довше він прослужить. Але все одно варто змінювати термопасту кожні 3-4 роки.

Останні записи
Поради

Як замінити жорсткий диск на ноутбуці

Якщо виникла потреба збільшити продуктивність або стали відбуватися збої в роботі ноутбука, то з жорстким диском щось не в порядку. Тоді як варіант, доведеться поміняти HDD на більш продуктивний і більший обсяг. У статті розглянемо, де знаходиться жорсткий диск у ноутбуці та як його замінити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *