Популярні питання

Чи можна замінити відеокарту в ноутбуці

Відеокарта на ноутбуці відповідає за передачу зображення на екран пристрою. Якщо відеочип вийшов із ладу, працювати за лептопом неможливо. Коли потрібно встановити потужнішу графічну систему для ігор або обробки відео, в стаціонарних ПК це зробити просто. У ноутах є нюанси. Розглянемо докладніше, чи можна замінити відеокарту в ноутбуці.

Де знаходиться відеокарта в ноутбуці

GPU розташований на МП усередині ноутбука. Щоб знайти, вимикають живлення ноутбука. Перевертають пристрій догори дном. Відкручують гвинти, що тримають кришку, хрестоподібною викруткою. Вивчають схему будови за інструкцією. Якщо посібника немає, тоді знаходять кулер. Він разом з радіатором та трубами, що відводять тепло, йде до CPU та графічного адаптера.

Залежно від моделі GPU бувають:

  1. Інтегрована (вбудована у CPU);
  2. Дискретна. Встановлюється окремо на плату або МХМ роз’єм;

Інтегрована

Розробили для економії місця, і щоб не додавати окремий кулер для відведення тепла, інтегрували графічний адаптер у процесор. У таких ноутбуках GPU на платі немає. Заміна відеочіпа можлива разом із МП або CPU.

Дискретна

Встановлюється окремо. Оснащена пам’яттю та процесором. За продуктивністю не поступається графічним адаптерам на стаціонарних ПК.

Деякі моделі ноутбуків оснащені GPU, впаяною в материнську плату. Для заміни чіп доведеться відпаяти та припаяти новий. Самому це зробити проблематично. Краще звернутися до спеціалістів.

МХМ

Встановлюється спеціальний роз’єм на МП. Відеочіп нагадує слот PCI Express. GPU підключається до МП через спеціальний слот. Тому заміна такої карти буде найпростішим рішенням.

Важливо! МХМ слот виробляється у чотирьох модифікаціях. Дані про номер версії конкретної моделі дивляться на порталі виробника GPU. На цьому ж сайті уточнюють питання сумісності з різними моделями відеокарт. Нова карта повинна відповідати поколінню, роз’єму МХМ або бути старшою за рік випуску.

Як поміняти відеокарту в ноутбуці

Знімають нижню кришку ноутбука. Потім покроково:

Крок 1

Відкручують болти, що тримають кулер. Знімають тепловідвідні трубки від відеокарти та процесора.

Крок 2

Вимикають штекер живлення кулера.

Крок 3

Знімають трубку, що відводить тепло від чіпа. Акуратно беруть рукою графічний адаптер та тягнуть на себе для зняття.

Крок 4

Встановлюють нову відеокарту. Наносять на неї шар термопасти завтовшки не більше одного міліметра.

Важливо! На термопасті не економлять. Дешева паста густої концентрації. Тому при тиску (натисканні) на чіп пальцями утворює шар завтовшки більше одного міліметра. Така швидше пересихає та тріскається.

Крок 5

Встановлюють вентилятор, приєднують штекер живлення. З тепловідвідних майданчиків видаляють стару термопасту ватними паличками, що умащені спиртом.

Крок 6

Ставлять на колишнє місце термотрубки. Закріплюють їх гвинтами.

Пайка

Якщо графічний адаптер припаяний до МП, для його заміни чіп випаюють з МП і припаюють новий. Це робиться лише на спеціальному устаткуванні.

Стандартним паяльником не вийде, тому що чіп нагрівається до початку плавлення і видаляється. Далі проводиться повторне паяння нового чіпа.

Ми розглянули, у яких випадках можна замінити відеокарту в ноутбуці. Якщо графічний адаптер дискретний, не впаяний в МП або реалізований за допомогою слота МХМ, його заміну можна впоратися самостійно. Інтегровану графіку складно замінити самостійно, щоб не пошкодити МП. Тому, кращим рішенням буде звертання до спеціалістів.

Останні записи
Популярні питання

Чи можна замінити процесор у ноутбуці

Відповіді на нагальні питання: як змінити процесор у ноутбуці, в яких випадках це можливо — покрокові дії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *