Популярні питання

Чи можна замінити процесор у ноутбуці

Комп’ютерні технології постійно розвиваються, і навіть найпотужніший ноутбук з часом перестає справлятися із повсякденними завданнями. Це стає причиною задуматися про апгрейд лептопа, а саме процесора. Але тут не все так просто. Нумо розбиратися, як змінити процесор у ноутбуці, і в яких випадках це можливо.

Де знаходиться процесор у ноутбуці

Щоб подивитися, знеструмлюють пристрій. Перевертають корпус догори дном, знімають кришку. Оглядають плату, знаходять вентилятор. Відразу під ним розташований CPU. Щоб побачити його, знімають кулер та радіатор.

Перед розбиранням

Уточнюють сокет (роз’єм) на девайсі для встановлення CPU. Дивляться, чи процесор знімається, чи впаяний в МП. Для цього необхідно скористатися програмою діагностики комп’ютерного заліза. Наприклад, CPU-Z. Запустивши програму, дивляться рядок Package (Корпусування процесора). Якщо в ній є літери «BGA» — CPU зняти не вийде, він впаяний на МП лептопа. У такому разі для заміни процесора потрібно спеціалізоване обладнання. Розпаяти його паяльником і без досвіду не вдасться. Доведеться звертатися до спеціалістів до сервісного центру.

Якщо встановлено чіп від Intel, і маркується літерами PGA, він підлягає заміні. У AMD не змінюються CPU, де є написи FT3 чи FP4. Їхнє оновлення неможливе. Вибираючи сумісний CPU, спочатку уточнюють:

  1. Модель чіпа. Повинна збігатися з новим CPU, інакше ноутбук буде працювати зі збоями.
  2. Сокет. Повинен збігатися, бо не вдасться встановити CPU на МП.
  3. Тепловиділення TDP. Новий девайс повинен мати показник виділення тепла такий самий або менше. Але тільки не вище.

Знаходять сумісний CPU у таблиці процесорів Notebook Centre.

Як замінити процесор у ноутбуці

Порядок заміни CPU у різних моделях лептопів відрізняється незначною мірою. Основні етапи, які виконуються при заміні, однакові.

Крок 1

Відключають аксесуар, виймають акумуляторну батарею. Для цього перевертають пристрій догори дном. Відкручують болти, що тримають кришку.

Важливо! У деяких моделях для доступу до CPU знімають кришку блоку, розташованого біля отворів для циркуляції повітря та охолодження (збоку девайса).

Крок 2

Знімають систему охолодження. Відкручують болти, що тримають вентилятор, радіатор. Дотримуються черговості відкручування гвинтів. Дивляться на підказки у вигляді цифр один-чотири біля гвинта.

Важливо! Знімають радіатор без зусиль. Якщо не виходить, рухають його у різні боки.

Після зняття очищають поверхню термопасти.

Правильне викручування гвинтів: четвертий-третій та другий-перший. Не відкручують їх відразу. Спочатку наполовину всі чотири гвинти, далі повністю.

Крок 3

Знімають процесор. Він кріпиться одним гвинтом. Для зняття потрібна плоска викрутка.

Важливо! Відкручують гвинт доки механізм не виштовхне CPU.

Крок 4

Ставлять новий CPU. Перед встановленням на поверхню кристала наносять шар термопасти завтовшки не більше одного міліметра. Розподіляють його на всій площі поверхні кристала.

Важливо! Встановлюючи CPU у гніздо на МП, знаходять невелику мітку (у куті кристала як трикутника). Її положення має сходитися з аналогічним трикутником на сокеті. Далі закручують гвинт, що фіксує CPU.

Крок 5

Встановлюють термотрубки для відведення тепла та вентилятор. Спочатку закручують гвинти радіатора один-два потім три-чотири. Фіксують їх до половини. Потім — повністю. Далі прикручують гвинтами кулер.

Крок 6

Закріплюють задню панель девайса. Включають лептоп та перевіряють працездатність. Якщо завантаження ОС відбулося — установка пройшла правильно.

Підсумки

Ми розглянули, чи можна змінити процесор у ноутбуці. Заміна CPU — ефективний спосіб збільшити продуктивність лептопа. Якщо знімний процесор, процедуру заміни виконують самостійно. Необов’язково звертатися до фахівців у сервісний центр Якщо впаяний в МП — потрібна допомога спеціалістів.

Останні записи
Популярні питання

Чи можна замінити відеокарту в ноутбуці

Поради, яким немає ціни: як замінити відеокарту на ноутбуці, якщо інтегрований чи дискретний GPU

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *